C1005X5R0J475M050BC
TDK

RoHS Status:RoHS
Stock Type:Quality-guaranteed
Packing Type:cut tape
CoreStaff Part Number:st39625709
Date Code:18
Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Category | Condensers Ceramic Multilayer condensers/capacitors |
| Manufacturer | TDK |
| Series | C |
| Capacitance | 4.7 μF |
| Voltage - Rated | 6.3 V |
| Tolerance | ±20% |
| Temperature Coefficient | X5R |
| Operating Temperature Range | -55°C ~ 85°C |
| Applications | General Purpose |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Size / Dimension | 0.039"L x 0.020"W(1.00mm x 0.50mm) |
| Thickness (Max) | 0.026" (0.65mm) |
| Package / Case | 0402 (1005 Metric) |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 3,540
MOQ:375
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 375 - 3,749 | $0.247 | |
| 3,750 - 18,749 | $0.243 | |
| 18,750 - 37,499 | $0.238 | |
| 37,500 - 187,499 | $0.233 | |
| 187,500 - 374,999 | $0.233 | |
| 375,000 - 749,999 | $0.233 | |
| 750,000 - 1,499,999 | $0.232 | |
| 1,500,000 - | $0.232 | |



