GCM32ER70J476KE19L
MURATA

RoHS Status:RoHS
Stock Type:Quality-guaranteed
CoreStaff Part Number:st39556944
Date Code:09
Documents
Product Specifications
| Category | Condensers Ceramic Multilayer condensers/capacitors |
| Manufacturer | MURATA |
| Series | GCM |
| Capacitance | 47 μF |
| Voltage - Rated | 6.3 V |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Tolerance | ±10% |
| Temperature Coefficient | X7R |
| Operating Temperature Range | -55°C ~ 125°C |
| Applications | Automotive |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Size / Dimension | 0.126"L x 0.098"W(3.20mm x 2.50mm) |
| Thickness (Max) | 0.106" (2.70mm) |
| Package / Case | 1210 (3225 Metric) |
| Automotive | Yes |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 33
MOQ:33
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 33 - 329 | $2.806 | |
| 330 - 1,649 | $2.748 | |
| 1,650 - 3,299 | $2.692 | |
| 3,300 - 16,499 | $2.664 | |
| 16,500 - 32,999 | $2.655 | |
| 33,000 - 65,999 | $2.648 | |
| 66,000 - 131,999 | $2.64 | |
| 132,000 - | $2.637 | |




