GR442DR73D102KW02L
MURATA
RoHS Status:N/A
Stock Type:Quality-guaranteed
CoreStaff Part Number:st39532438
Date Code:2005
Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Capacitance | 1 nF |
| Case/Package | 1808 |
| Case Code (Imperial) | 1808 |
| Case Code (Metric) | 4520 |
| Depth | 2 mm |
| Dielectric | X7R |
| Height | 2 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| Lifecycle Status | NRND (Last Updated: 5 years ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | NRND (Last Updated: 5 years ago) |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Mount | Surface Mount |
| Packaging | Tape & Reel |
| Radiation Hardening | No |
| Termination | SMD/SMT |
| Thickness | 2 mm |
| Tolerance | 10 % |
| Voltage Rating (DC) | 2 kV |
| Width | 2 mm |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 3,934
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 1 - | $0.00 | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |



