LT3798EMSE#PBF
ANALOG DEVICES
RoHS Status:RoHS
Stock Type:Quality-guaranteed
CoreStaff Part Number:st65126974
Date Code:2019+
Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Case/Package | MSOP |
| Lead Free | Lead Free |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 2 years ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | PRODUCTION (Last Updated: 2 years ago) |
| Max Input Voltage | 265 V |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Input Voltage | 90 V |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Channels | 1 |
| Number of Outputs | 1 |
| Number of Pins | 16 |
| Output Current | 1 A |
| Packaging | Cut Tape |
| Power Rating | 100 W |
| REACH SVHC | No |
| Schedule B | 8542390000, 8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000 |
| Switching Frequency | 500 Hz |
| Topology | Flyback |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 34
MOQ:1
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 1 - 4 | $10.262 | |
| 5 - 9 | $6.205 | |
| 10 - 29 | $5.546 | |
| 30 - 49 | $5.106 | |
| 50 - 59 | $5.018 | |
| 60 - 99 | $4.996 | |
| 100 - 199 | $4.952 | |
| 200 - | $4.919 | |



