LT3791EFE-1#TRPBF
ANALOG DEVICES
RoHS Status:RoHS
Stock Type:Quality-guaranteed
CoreStaff Part Number:st69505228
Date Code:22+
Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Lead Free | Lead Free |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 2 years ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | PRODUCTION (Last Updated: 2 years ago) |
| Max Frequency | 735 kHz |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Max Supply Voltage | 60 V |
| Min Input Voltage | 4.7 V |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Min Supply Voltage | 4.7 V |
| Number of Outputs | 1 |
| Number of Pins | 38 |
| Output Current | 25 A |
| Output Voltage | 60 V |
| Packaging | Tape and Reel |
| Schedule B | 8542390000, 8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000 |
| Topology | Buck-Boost |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 2,000
MOQ:100
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 100 - 999 | $23.908 | |
| 1,000 - 4,999 | $23.88 | |
| 5,000 - | $23.853 | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |



