LT3759EMSE#PBF
ANALOG DEVICES
RoHS Status:RoHS
Stock Type:Quality-guaranteed
COO:MY
CoreStaff Part Number:st64479167
Date Code:2021
Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Category | Integrated circuits/ICs Power regulators -DC/DC switching controllers |
| Manufacturer | ANALOG DEVICES |
| Voltage - Input | 1.6 ~ 42 V |
| Voltage - Output | 1.6 ~ 42V |
| Number of Outputs | 1 |
| Operating Temperature Range | -40°C ~ 125°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Device Package | MSOP 12pin(W/EP) |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 24
MOQ:1
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 1 - 4 | $8.323 | |
| 5 - 9 | $5.282 | |
| 10 - 29 | $4.622 | |
| 30 - 49 | $4.183 | |
| 50 - 59 | $4.095 | |
| 60 - 99 | $4.073 | |
| 100 - 199 | $4.029 | |
| 200 - | $3.996 | |



