LT3690EUFE#TRPBF
ANALOG DEVICES
RoHS Status:RoHS
Stock Type:Quality-guaranteed
CoreStaff Part Number:st68010322
Date Code:2021
Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Category | Integrated circuits/ICs Power regulators -DC/DC switching controllers |
| Manufacturer | ANALOG DEVICES |
| Voltage - Input | 3.9 ~ 36 V |
| Voltage - Output | 800m ~ 20V |
| Number of Outputs | 1 |
| Operating Temperature Range | -40°C ~ 125°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Device Package | QFN 26pin(W/EP) |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 1,240
MOQ:1
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 1 - 4 | $16.577 | |
| 5 - 9 | $11.304 | |
| 10 - 29 | $10.645 | |
| 30 - 49 | $10.205 | |
| 50 - 59 | $10.118 | |
| 60 - 99 | $10.096 | |
| 100 - 199 | $10.052 | |
| 200 - | $10.019 | |



