LT3641EFE#TRPBF
ANALOG DEVICES
RoHS Status:RoHS
Stock Type:Quality-guaranteed
CoreStaff Part Number:st63180115
Date Code:2022
Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 3 years ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | PRODUCTION (Last Updated: 3 years ago) |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Input Voltage | 4 V |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Outputs | 2 |
| Number of Pins | 28 |
| Output Current | 1.1 A |
| Output Type | Adjustable |
| Output Voltage | 600 mV |
| Packaging | Tape and Reel |
| Switching Frequency | 2 MHz |
| Synchronous Rectifier | Both |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 2,000
MOQ:1
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 1 - 4 | $10.709 | |
| 5 - 9 | $6.418 | |
| 10 - 29 | $5.759 | |
| 30 - 49 | $5.319 | |
| 50 - 59 | $5.232 | |
| 60 - 99 | $5.21 | |
| 100 - 199 | $5.166 | |
| 200 - | $5.133 | |



