LT3599EFE#TRPBF
ANALOG DEVICES
RoHS Status:RoHS
Stock Type:Quality-guaranteed
CoreStaff Part Number:st67928609
Date Code:24+
Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Frequency | 2.1 MHz |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 2 years ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | PRODUCTION (Last Updated: 2 years ago) |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Max Supply Voltage | 30 V |
| Min Input Voltage | 3 V |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Min Supply Voltage | 3 V |
| Number of Outputs | 4 |
| Number of Pins | 28 |
| Number of Segments | 40 |
| Output Voltage | 44 V |
| Packaging | Tape and Reel |
| Schedule B | 8542390000, 8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000 |
| Topology | Boost, SEPIC |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 4,000
MOQ:100
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 100 - 999 | $19.694 | |
| 1,000 - 4,999 | $19.666 | |
| 5,000 - | $19.643 | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |



