LT3091EDE#PBF
ANALOG DEVICES
RoHS Status:RoHS
Stock Type:Quality-guaranteed
CoreStaff Part Number:st70325585
Date Code:23+
Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Accuracy | 1 % |
| Case/Package | DFN |
| Dropout Voltage | 300 mV |
| Height | 800 µm |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 3 years ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | PRODUCTION (Last Updated: 3 years ago) |
| Max Junction Temperature (Tj) | 150 °C |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Mount | Surface Mount |
| Number of Outputs | 1 |
| Number of Pins | 14 |
| Number of Regulators | 1 |
| Output Current | 1.5 A |
| Output Voltage | -32 V |
| Schedule B | 8542390000, 8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000 |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 2,000
MOQ:100
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 100 - 999 | $20.688 | |
| 1,000 - 4,999 | $20.66 | |
| 5,000 - | $20.638 | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |



