LT3015ET-5#PBF
ANALOG DEVICES
RoHS Status:N/A
Stock Type:Quality-guaranteed
COO:MY
CoreStaff Part Number:st62511407
Date Code:N/A
Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Dropout Voltage | 310 mV |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 2 years ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | PRODUCTION (Last Updated: 2 years ago) |
| Max Input Voltage | -1.8 V |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Current Limit | 1.7 A |
| Min Input Voltage | -30 V |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Channels | 1 |
| Number of Outputs | 1 |
| Number of Pins | 5 |
| Number of Regulators | 1 |
| Operating Supply Current | 1.1 mA |
| Output Current | 1.5 A |
| Output Voltage | -5 V |
| Power Supply Rejection Ratio (PSRR) | 58 dB |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 10
MOQ:1
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 1 - 4 | $9.192 | |
| 5 - 9 | $5.695 | |
| 10 - 29 | $5.036 | |
| 30 - 49 | $4.597 | |
| 50 - 59 | $4.509 | |
| 60 - 99 | $4.487 | |
| 100 - 199 | $4.443 | |
| 200 - | $4.41 | |



