LT1999HMS8-20#TRPBF
ANALOG DEVICES
RoHS Status:RoHS
Stock Type:Quality-guaranteed
CoreStaff Part Number:st67928405
Date Code:22+
Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| -3db Bandwidth | 2 MHz |
| Case/Package | MSOP |
| Common Mode Rejection Ratio | 75 dB |
| Input Bias Current | 137.5 µA |
| Input Offset Voltage (Vos) | 500 µV |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 3 years ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | PRODUCTION (Last Updated: 3 years ago) |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Min Supply Voltage | 4.5 V |
| Nominal Gain Bandwidth Product | 2 MHz |
| Number of Channels | 1 |
| Number of Circuits | 1 |
| Number of Elements | 2 |
| Number of Pins | 8 |
| Operating Supply Current | 5.8 mA |
| Operating Supply Voltage | 5 V |
| Output Current per Channel | 40 mA |
| Packaging | Tape and Reel |
| Power Supply Rejection Ratio (PSRR) | 68 dB |
| Resistance | 20 MΩ |
| Schedule B | 8542330000, 8542330000|8542330000|8542330000|8542330000|8542330000 |
| Slew Rate | 3 V/µs |
| Voltage Gain | 26.06 dB |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 4,213
MOQ:100
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 100 - 999 | $24.702 | |
| 1,000 - 4,999 | $24.674 | |
| 5,000 - | $24.648 | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |



