LT1930ES5#TRPBF
ANALOG DEVICES
RoHS Status:RoHS
Stock Type:Quality-guaranteed
CoreStaff Part Number:st65778578
Date Code:2021
Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Case/Package | SOT-23-5 |
| Lead Free | Lead Free |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 2 years ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | PRODUCTION (Last Updated: 2 years ago) |
| Max Input Voltage | 16 V |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Max Output Voltage | 36 V |
| Min Input Voltage | 2.45 V |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Min Output Voltage | 2.45 V |
| Number of Outputs | 1 |
| Number of Pins | 5 |
| Output Configuration | Positive |
| Output Current | 1 A |
| Output Type | Adjustable |
| Packaging | Tape and Reel |
| Schedule B | 8542390000, 8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|85 |
| Switching Frequency | 1.2 MHz |
| Synchronous Rectifier | No |
| Topology | Boost, Flyback, SEPIC |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 2,500
MOQ:1
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 1 - 4 | $9.578 | |
| 5 - 9 | $4.934 | |
| 10 - 29 | $4.354 | |
| 30 - 49 | $3.967 | |
| 50 - 59 | $3.889 | |
| 60 - 99 | $3.87 | |
| 100 - 199 | $3.831 | |
| 200 - | $3.802 | |



