LT1880IS5#TRPBF
ANALOG DEVICES
RoHS Status:RoHS
Stock Type:Quality-guaranteed
COO:MY
CoreStaff Part Number:st50816823
Date Code:2007
Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Case/Package | SOT-23-5 |
| Common Mode Rejection Ratio | 116 dB |
| Gain Bandwidth Product | 1.1 MHz |
| Input Bias Current | 150 pA |
| Input Offset Voltage (Vos) | 150 µV |
| Lead Free | Lead Free |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 2 years ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | PRODUCTION (Last Updated: 2 years ago) |
| Max Dual Supply Voltage | 18 V |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Max Supply Voltage | 40 V |
| Min Dual Supply Voltage | 1.35 V |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Min Supply Voltage | 2.4 V |
| Nominal Gain Bandwidth Product | 1.1 MHz |
| Number of Channels | 1 |
| Number of Circuits | 1 |
| Number of Elements | 1 |
| Number of Pins | 5 |
| Operating Supply Current | 1.5 mA |
| Output Current per Channel | 25 mA |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Power Supply Rejection Ratio (PSRR) | 110 dB |
| Voltage Gain | 124.08 dB |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 1,172
MOQ:1
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 1 - 4 | $6.703 | |
| 5 - 9 | $4.51 | |
| 10 - 29 | $3.851 | |
| 30 - 49 | $3.412 | |
| 50 - 99 | $3.324 | |
| 100 - 199 | $3.258 | |
| 200 - 299 | $3.225 | |
| 300 - | $3.214 | |



