LT1790BCS6-3.3#TRMPBF
ANALOG DEVICES
RoHS Status:RoHS
Stock Type:Quality-guaranteed
CoreStaff Part Number:st68270122
Date Code:21+
Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Category | Integrated circuits/ICs Reference voltage/Reference |
| Manufacturer | ANALOG DEVICES |
| Reference Type | Series |
| Output Type | Fixed |
| Voltage - Input | 3.8V ~ 18V |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 3.3 V |
| Current - Output | 5 mA |
| Current - Supply | 80μA |
| Noise - 0.1Hz to 10Hz | 50μVp-p |
| Noise - 10Hz to 10kHz | 67μVrms |
| Product Overview | IC VREF SERIES 0.1% TSOT23-6 |
| Tolerance | ±0.1% |
| Temperature Coefficient | 25ppm/°C |
| Operating Temperature Range | 0°C ~ 70°C(TA) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Device Package | TSOT-23-6 |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 2,000
MOQ:100
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 100 - 999 | $15.123 | |
| 1,000 - 4,999 | $15.095 | |
| 5,000 - | $15.072 | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |



