LT1787HVIMS8#PBF
ANALOG DEVICES
RoHS Status:RoHS
Stock Type:Quality-guaranteed
CoreStaff Part Number:st67928204
Date Code:22+
Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Case/Package | MSOP |
| Height | 860 µm |
| Input Offset Voltage (Vos) | 75 µV |
| Lead Free | Lead Free |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 2 years ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | PRODUCTION (Last Updated: 2 years ago) |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Max Supply Current | 120 µA |
| Max Supply Voltage | 60 V |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Min Supply Voltage | 2.5 V |
| Nominal Gain Bandwidth Product | 115 kHz |
| Number of Channels | 1 |
| Number of Circuits | 1 |
| Number of Elements | 1 |
| Number of Pins | 8 |
| Operating Supply Current | 60 µA |
| Operating Supply Voltage | 3 V |
| Output Current per Channel | 50 µA |
| Power Supply Rejection Ratio (PSRR) | 120 dB |
| Radiation Hardening | No |
| Schedule B | 8542330000, 8542330000|8542330000|8542330000|8542330000|8542330000 |
| Voltage Gain | 18.32 dB |
| Width | 3 mm |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 2,000
MOQ:100
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 100 - 999 | $49.308 | |
| 1,000 - | $49.258 | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |



