LT1720IMS8#TRPBF
ANALOG DEVICES

RoHS Status:RoHS
Stock Type:Quality-guaranteed
CoreStaff Part Number:st73430342
Date Code:21
Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Case/Package | MSOP |
| Common Mode Rejection Ratio | 80 dB |
| Hysteresis | 7 mV |
| Input Bias Current | 6 µA |
| Input Offset Voltage (Vos) | 3 mV |
| Lead Free | Lead Free |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 3 years ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | PRODUCTION (Last Updated: 3 years ago) |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Max Supply Voltage | 6 V |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Min Supply Voltage | 2.7 V |
| Number of Channels | 2 |
| Number of Elements | 2 |
| Number of Pins | 8 |
| Output Current | 20 mA |
| Output Type | TTL |
| Packaging | Tape and Reel |
| Power Supply Rejection Ratio (PSRR) | 80 dB |
| Propagation Delay | 10 ns |
| Quiescent Current | 7 mA |
| Response Time | 7 ns |
| Type | General Purpose |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 135
MOQ:3
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 3 - 29 | $36.65 | |
| 30 - 149 | $36.183 | |
| 150 - 299 | $35.903 | |
| 300 - 1,499 | $35.343 | |
| 1,500 - 2,999 | $34.969 | |
| 3,000 - 5,999 | $34.895 | |
| 6,000 - 11,999 | $34.839 | |
| 12,000 - | $34.801 | |



