LT1678CS8#PBF
ANALOG DEVICES
RoHS Status:RoHS
Stock Type:Quality-guaranteed
COO:MY
CoreStaff Part Number:st71419135
Date Code:2023
Documents
Product Specifications
| Category | Integrated circuits/ICs Linear amps/operational amps/buffer amps |
| Manufacturer | ANALOG DEVICES |
| Series | LTR |
| Amplifier Type | General Purpose |
| Output Type | Rail-to-Rail |
| Voltage - Input Offset | 20 μV |
| Voltage - Supply Span (Max) | 36 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 2.7 V |
| Current - Input Bias | 2 nA |
| Current - Output / Channel | 35 mA |
| Current - Supply | 2.5 mA(x2Channel) |
| Gain Bandwidth Product | 20 MHz |
| Number of Circuits | 2 |
| Slew Rate | 6 V/μs |
| Operating Temperature Range | -40°C ~ +85°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Device Package | 8-SO |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 307
MOQ:1
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 1 - 4 | $10.147 | |
| 5 - 9 | $7.322 | |
| 10 - 29 | $6.69 | |
| 30 - 49 | $6.269 | |
| 50 - 59 | $6.184 | |
| 60 - 99 | $6.163 | |
| 100 - 199 | $6.121 | |
| 200 - | $6.09 | |




