LT1461CIS8-3.3#TRPBF
ANALOG DEVICES
RoHS Status:RoHS
Stock Type:Quality-guaranteed
CoreStaff Part Number:st67927874
Date Code:22+
Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Lead Free | Lead Free |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 2 years ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | PRODUCTION (Last Updated: 2 years ago) |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Max Output Voltage | 3.3 V |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Min Output Voltage | 3.3 V |
| Mount | Surface Mount |
| Number of Pins | 8 |
| Operating Supply Current | 70 µA |
| Output Current | 100 mA |
| Output Type | Fixed |
| Output Voltage | 3.3 V |
| Quiescent Current | 50 µA |
| Reference Type | Series |
| Schedule B | 8542390000 |
| Temperature Coefficient | 12 ppm/°C |
| Tolerance | 0.08 % |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 4,023
MOQ:100
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 100 - 999 | $15.242 | |
| 1,000 - 4,999 | $15.214 | |
| 5,000 - | $15.191 | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |



