LT1460HCS3-2.5#TRMPBF
ANALOG DEVICES
RoHS Status:RoHS
Stock Type:Quality-guaranteed
CoreStaff Part Number:st68270097
Date Code:18+
Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Category | Integrated circuits/ICs Reference voltage/Reference |
| Manufacturer | ANALOG DEVICES |
| Reference Type | Series |
| Output Type | Fixed |
| Voltage - Input | 3.4V ~ 20V |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 2.5 V |
| Current - Output | 40 mA |
| Current - Supply | 175μA |
| Noise - 0.1Hz to 10Hz | 4ppmp-p |
| Noise - 10Hz to 10kHz | 4ppmrms |
| Product Overview | IC VREF SERIES 0.2% SOT23-3 |
| Tolerance | ±0.2% |
| Temperature Coefficient | 20ppm/°C |
| Operating Temperature Range | 0°C ~ 70°C(TA) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Device Package | SOT-23-3 |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 300
MOQ:300
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 300 - 2,999 | $9.719 | |
| 3,000 - | $9.702 | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |



