LT1352CS8#PBF
ANALOG DEVICES
Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Category | Integrated circuits/ICs Linear amps/operational amps/buffer amps |
| Manufacturer | ANALOG DEVICES |
| シリーズ | LTR |
| アンプタイプ | 電圧フィードバック |
| 電圧 - 入力オフセット | 200 μV |
| 電圧 - スパン(最大) | 30 V |
| 電圧 - スパン(最小) | 5 V |
| 電流 - 入力バイアス | 20 nA |
| 電流 - 出力/チャンネル | 14 mA |
| 電流 - 供給 | 250 μA(x2チャンネル) |
| ゲイン帯域幅積 | 3 MHz |
| 回路数 | 2 |
| スルーレート | 200 V/μs |
| 使用温度範囲 | -40°C~+85°C |
| 取り付けタイプ | 面実装 |
| デバイスパッケージ | 8-SO |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.



