LT1351CS8#PBF
ANALOG DEVICES
Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Category | Integrated circuits/ICs Linear amps/operational amps/buffer amps |
| Manufacturer | ANALOG DEVICES |
| Series | C-Load? |
| Amplifier Type | Voltage Feedback |
| Voltage - Input Offset | 200 μV |
| Voltage - Supply Span (Max) | 30 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 5 V |
| Current - Input Bias | 20 nA |
| Current - Output / Channel | 13.4 mA |
| Current - Supply | 250 μA |
| Gain Bandwidth Product | 3 MHz |
| Number of Circuits | 1 |
| Slew Rate | 200 V/μs |
| Operating Temperature Range | 0°C ~ +70°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Device Package | 8-SO |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 2,515
MOQ:13
SPQ:1



