LT1167CN8#PBF
ANALOG DEVICES
RoHS Status:RoHS
Stock Type:Quality-guaranteed
CoreStaff Part Number:st67927705
Date Code:14+
Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Product Specifications
| Category | Integrated circuits/ICs Linear amps/operational amps/buffer amps |
| Manufacturer | ANALOG DEVICES |
| Amplifier Type | Instrumentation |
| Voltage - Input Offset | 20 μV |
| Voltage - Supply Span (Max) | 36 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 4.6 V |
| Current - Input Bias | 80 pA |
| Current - Supply | 900 μA |
| Gain Bandwidth Product | 1 MHz |
| Number of Circuits | 1 |
| Slew Rate | 1.2 V/μs |
| Operating Temperature Range | 0°C ~ +70°C |
| Mounting Type | Through Hole |
| Device Package | 8-DIP(0.300"/7.62mm) |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 79
MOQ:79
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 79 - 789 | $60.812 | |
| 790 - | $60.748 | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |



