LT1112S8#TRPBF
ANALOG DEVICES
RoHS Status:RoHS2
Stock Type:Quality-guaranteed
CoreStaff Part Number:st73872194
Date Code:2025
Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Common Mode Rejection Ratio | 113 dB |
| Gain Bandwidth Product | 750 kHz |
| Height | 1.752 mm |
| Input Bias Current | 90 pA |
| Input Offset Voltage (Vos) | 45 µV |
| Lead Free | Lead Free |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 3 years ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | PRODUCTION (Last Updated: 3 years ago) |
| Max Dual Supply Voltage | 20 V |
| Max Junction Temperature (Tj) | 150 °C |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Dual Supply Voltage | 1 V |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Mount | Surface Mount |
| Nominal Supply Current | 370 µA |
| Number of Channels | 2 |
| Number of Circuits | 2 |
| Number of Elements | 2 |
| Number of Pins | 8 |
| Operating Supply Current | 350 µA |
| Power Supply Rejection Ratio (PSRR) | 112 dB |
| Radiation Hardening | No |
| Schedule B | 8542330000, 8542330000|8542330000|8542330000|8542330000|8542330000|8542330000|8542330000|8542330000|8542330000|8542330000|8542330000|8542330000|8542330000|8542330000|8542330000, 8542330000|8542330000|8542330000|8542330000|8542330000|8542330000|8542330000|8542330000|8542330000|8542330000|8542330000|8542330000|8542330000|8542330000|8542330000|8542330000|8542330000|8542330000|8542330000|8542330000|8542330000|8542330000|8542330000|85 |
| Slew Rate | 0.27 V/µs |
| Voltage Gain | 132.04 dB |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 2,269
MOQ:1
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 1 - 4 | $14.379 | |
| 5 - 9 | $10.40 | |
| 10 - 29 | $9.765 | |
| 30 - 49 | $9.341 | |
| 50 - 59 | $9.256 | |
| 60 - 99 | $9.235 | |
| 100 - 199 | $9.193 | |
| 200 - | $9.161 | |



