LT1013DS8#TRPBF
ANALOG DEVICES

RoHS Status:RoHS
Stock Type:Quality-guaranteed
CoreStaff Part Number:st64679627
Date Code:22
Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Common Mode Rejection Ratio | 97 dB |
| Dual Supply Voltage | 15 V |
| Height | 1.752 mm |
| Input Bias Current | 15 nA |
| Input Offset Voltage (Vos) | 200 µV |
| Lead Free | Lead Free |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 2 years ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | PRODUCTION (Last Updated: 2 years ago) |
| Max Dual Supply Voltage | 22 V |
| Max Junction Temperature (Tj) | 150 °C |
| Max Operating Temperature | 70 °C |
| Max Supply Voltage | 44 V |
| Min Dual Supply Voltage | 2 V |
| Min Operating Temperature | 0 °C |
| Min Supply Voltage | 4 V |
| Nominal Gain Bandwidth Product | 800 kHz |
| Nominal Supply Current | 350 µA |
| Number of Channels | 2 |
| Number of Circuits | 2 |
| Number of Elements | 2 |
| Number of Pins | 8 |
| Operating Supply Current | 350 µA |
| Operating Supply Voltage | 5 V |
| Output Current per Channel | 20 mA |
| Packaging | Digi-Reel® |
| Power Supply Rejection Ratio (PSRR) | 100 dB |
| Radiation Hardening | No |
| Schedule B | 8542330000, 8542330000|8542330000|8542330000|8542330000|8542330000|8542330000|8542330000|8542330000|8542330000|8542330000|8542330000|8542330000|8542330000|8542330000|8542330000|8542330000|8542330000|8542330000|8542330000|8542330000|8542330000, 8542330000|8542330000|8542330000|8542330000|8542330000|8542330000|8542330000|8542330000|8542330000|8542330000|8542330000|8542330000|8542330000|8542330000|8542330000|8542330000|8542330000|8542330000|8542330000|8542330000|8542330000|8542330000, 8542330000|8542330000|8542330000|8542330000|8542330000|8542330000|8542330000|8542330000|8542330000|8542330000|8542330000|8542330000|8542330000|8542330000|8542330000|8542330000|8542330000|8542330000|8542330000|8542330000|8542330000|8542330000|8542330000 |
| Slew Rate | 0.4 V/µs |
| Voltage Gain | 120 dB |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 40
MOQ:5
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 5 - 49 | $18.512 | |
| 50 - 249 | $17.952 | |
| 250 - 499 | $17.578 | |
| 500 - 2,499 | $17.503 | |
| 2,500 - 4,999 | $17.447 | |
| 5,000 - 9,999 | $17.419 | |
| 10,000 - | $17.394 | |
| - | - | |



