LT1006S8#TRPBF
ANALOG DEVICES
RoHS Status:RoHS
Stock Type:Quality-guaranteed
CoreStaff Part Number:st67927529
Date Code:23+
Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Common Mode Rejection Ratio | 97 dB |
| Input Bias Current | 25 nA |
| Input Offset Voltage (Vos) | 20 µV |
| Lead Free | Lead Free |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 2 years ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | PRODUCTION (Last Updated: 2 years ago) |
| Max Operating Temperature | 70 °C |
| Max Supply Voltage | 44 V |
| Min Operating Temperature | 0 °C |
| Min Supply Voltage | 4 V |
| Nominal Gain Bandwidth Product | 600 kHz |
| Number of Channels | 1 |
| Number of Circuits | 1 |
| Number of Elements | 1 |
| Number of Pins | 8 |
| Operating Supply Current | 360 µA |
| Power Supply Rejection Ratio (PSRR) | 103 dB |
| Radiation Hardening | No |
| Schedule B | 8542330000, 8542330000|8542330000|8542330000|8542330000|8542330000|8542330000|8542330000|8542330000|8542330000|8542330000|8542330000|8542330000|8542330000|8542330000|8542330000|8542330000|8542330000|8542330000|8542330000|8542330000|8542330000|8542330000|8542330000|85 |
| Slew Rate | 0.4 V/µs |
| Voltage Gain | 126.02 dB |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 4,624
MOQ:100
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 100 - 999 | $8.201 | |
| 1,000 - 4,999 | $8.173 | |
| 5,000 - 9,999 | $8.164 | |
| 10,000 - | $8.151 | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |



