DS9490R#
MAXIM
RoHS Status:RoHS
Stock Type:Quality-guaranteed
CoreStaff Part Number:st72676770
Date Code:23+
Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Case/Package | Module |
| Data Rate | 12 Mbps |
| Gender Type A | Male |
| Gender Type B | Female |
| Height | 30 mm |
| Interface | USB |
| Lead Free | Lead Free |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 1 day ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | PRODUCTION (Last Updated: 1 day ago) |
| Max Input Voltage | 5 V |
| Max Operating Temperature | 70 °C |
| Min Operating Temperature | 0 °C |
| Operating Supply Current | 25 mA |
| Operating Supply Voltage | 5 V |
| Packaging | Bulk |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | No |
| Schedule B | 8471801000|8471801000|8471801000|8471801000|8471801000|8471801000|8471801000|8471801000|8471801000|8471801000|8471801000|8471801000|8471801000|8471801000|8471801000|8471801000|8471801000|8471801000|8471801000|8471801000|8471801000|8471801000|8471801000|84 |
| Width | 210 mm |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 6
MOQ:6
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 6 - 59 | $127.517 | |
| 60 - 299 | $127.384 | |
| 300 - 599 | $127.144 | |
| 600 - 2,999 | $126.957 | |
| 3,000 - 5,999 | $126.771 | |
| 6,000 - | $126.603 | |
| - | - | |
| - | - | |



