DS32KHZSN#T&R
MAXIM
Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Case/Package | SOIC |
| Contact Plating | Tin |
| Frequency | 32.768 kHz |
| Frequency Stability | 7.5 ppm |
| Height | 2.667 mm |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 4 days ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | PRODUCTION (Last Updated: 4 days ago) |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Max Supply Current | 220 µA |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Mount | Surface Mount |
| Number of Pins | 16 |
| Operating Supply Voltage | 5 V |
| Radiation Hardening | No |
| Schedule B | 8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|85 |
| Width | 7.62 mm |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.



