DS3232SN#
MAXIM

RoHS Status:RoHS
Stock Type:Quality-guaranteed
CoreStaff Part Number:st67104735
Date Code:19
Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Case/Package | SOIC |
| Date Format | YY-MM-DD-dd |
| Frequency | 32.768 kHz |
| Frequency Stability | 3.5 ppm |
| Height | 2.35 mm |
| Interface | I2C |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 1 day ago) |
| Logic Function | Clock |
| Manufacturer Lifecycle Status | PRODUCTION (Last Updated: 1 day ago) |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Memory Size | 236 B |
| Manufacturer Package Identifier | W20#H2 |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Min Supply Voltage | 2.3 V |
| Mount | Surface Mount |
| Number of Outputs | 1 |
| Number of Pins | 20 |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | Unknown |
| Schedule B | 8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|85 |
| Termination | SMD/SMT |
| Time Format | HH:MM:SS (12/24 hr) |
| Weight | 800.987426 mg |
| Width | 7.6 mm |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 6
MOQ:4
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 4 - 39 | $27.488 | |
| 40 - 199 | $27.207 | |
| 200 - 399 | $26.647 | |
| 400 - 1,999 | $26.274 | |
| 2,000 - 3,999 | $26.227 | |
| 4,000 - 7,999 | $26.199 | |
| 8,000 - 15,999 | $26.143 | |
| 16,000 - | $26.115 | |



