DS1337C#
MAXIM

RoHS Status:RoHS
Stock Type:Quality-guaranteed
CoreStaff Part Number:st67071555
Date Code:19
Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Case/Package | SOIC |
| Contact Plating | Tin |
| Date Format | YY-MM-DD-dd |
| Height | 2.65 mm |
| Interface | I2C |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 4 days ago) |
| Logic Function | Clock |
| Manufacturer Lifecycle Status | PRODUCTION (Last Updated: 4 days ago) |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Min Supply Voltage | 1.8 V |
| Mount | Surface Mount |
| Nominal Supply Current | 150 µA |
| Number of Pins | 16 |
| Operating Supply Voltage | 3.3 V |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | No |
| Schedule B | 8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|85 |
| Time Format | HH:MM:SS |
| Weight | 665.986997 mg |
| Width | 7.6 mm |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 17
MOQ:7
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 7 - 69 | $14.713 | |
| 70 - 349 | $14.473 | |
| 350 - 699 | $14.10 | |
| 700 - 3,499 | $14.025 | |
| 3,500 - 6,999 | $13.993 | |
| 7,000 - 13,999 | $13.969 | |
| 14,000 - 27,999 | $13.941 | |
| 28,000 - | $13.921 | |



