ZWS150BAF-48
TDK-LAMBDA
เอกสาร
คำอธิบายสินค้า
| Category | แผงวงจรบิวท์อิน AC/DC converters |
| Manufacturer | TDK-LAMBDA |
| Series | ZWS150BAF (150W) |
| Type | Open frame |
| Voltage - Input | 85 ~ 265VAC |
| Voltage - Output 1 | 48V |
| Voltage - Isolation | 3kV |
| Current - Output 1 | 3.2A |
| Number of Outputs | 100% |
| Power (Watts) | 150W |
| Efficiency | 89% |
| Operating Temperature Range | -10°C ~ 70°C(with derating) |
| Applications | ITE (commercial) |
| Mounting Type | Chassis mount |
| Size / Dimension | L6.30" x W2.95" x H1.46" (160.0mm x 75.0mm x 37.0mm) |
| Approval Agency | CE |
・Product description information is provided for convenience to provide an overview of the product.
・Please refer to the data sheet issued by the manufacturer for the relevant official information.




