PFE1000FA-28/T
TDK-LAMBDA
รูปภาพใช้สำหรับการอ้างอิงเท่านั้น หากต้องการข้อมูลเพิ่มเติมโปรดดูที่คำอธิบายสินค้าด้านล่าง
เอกสาร
คำอธิบายสินค้า
| Category | แหล่งจ่ายไฟที่ติดตั้งบนบอร์ด AC DC Converters |
| Manufacturer | TDK-LAMBDA |
| Series | PFE1000FA (1000W) |
| Type | Enclosed |
| Voltage - Input | 85 ~ 265VAC |
| Voltage - Output 1 | 28V |
| Current - Output (Max) | 36A |
| Number of Outputs | 1 |
| Power (Watts) | 1008 W |
| Efficiency | 89% |
| Product Overview | AC/DC CONVERTER 28V 1008W |
| Features | Remote On/Off, Universal Input |
| Applications | ITE (Commercial) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Size / Dimension | L6.30" x W3.94" x H0.53" (160.0mm x 100.0mm x 13.4mm) |
| Approval Agency | CE, cURus, TUV |
・Product description information is provided for convenience to provide an overview of the product.
・Please refer to the data sheet issued by the manufacturer for the relevant official information.



