PFE700SA-48/T
TDK-LAMBDA
รูปภาพใช้สำหรับการอ้างอิงเท่านั้น หากต้องการข้อมูลเพิ่มเติมโปรดดูที่คำอธิบายสินค้าด้านล่าง
คำอธิบายสินค้า
| Category | แหล่งจ่ายไฟที่ติดตั้งบนบอร์ด AC DC Converters |
| Manufacturer | TDK-LAMBDA |
| Series | PFE700SA (700W) |
| Type | Enclosed |
| Voltage - Input | 85 ~ 265VAC |
| Voltage - Output 1 | 51V |
| Current - Output (Max) | 14A |
| Number of Outputs | 1 |
| Power (Watts) | 714 W |
| Efficiency | 91% |
| Product Overview | AC/DC CONVERTER 51V 714W |
| Features | Remote On/Off, Universal Input |
| Applications | ITE (Commercial) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Size / Dimension | L4.60" x W2.40" x H0.50" (116.8mm x 61.0mm x 12.7mm) |
| Approval Agency | CE, CSA, UL |
・Product description information is provided for convenience to provide an overview of the product.
・Please refer to the data sheet issued by the manufacturer for the relevant official information.



