PAF700F48-12
TDK-LAMBDA
รูปภาพใช้สำหรับการอ้างอิงเท่านั้น หากต้องการข้อมูลเพิ่มเติมโปรดดูที่คำอธิบายสินค้าด้านล่าง
คำอธิบายสินค้า
| Category | แหล่งจ่ายไฟที่ติดตั้งบนบอร์ด DC DC Converters |
| Manufacturer | TDK-LAMBDA |
| Series | PAF700F |
| Type | Isolated Module |
| Voltage - Input (Max) | 76V |
| Voltage - Input (Min) | 36V |
| Voltage - Output 1 | 12V |
| Current - Output (Max) | 58.5A |
| Number of Outputs | 1 |
| Efficiency | 90% |
| Control Features | Enable, Active Low |
| Operating Temperature Range | -40°C ~ 100°C |
| Features | Remote On/Off, OCP, OVP |
| Applications | ITE (Commercial) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Size / Dimension | 4.60"L x 2.40"W x 0.50"H(116.8mm x 61.0mm x 12.7mm) |
・Product description information is provided for convenience to provide an overview of the product.
・Please refer to the data sheet issued by the manufacturer for the relevant official information.



