FPS1000-48
TDK-LAMBDA
รูปภาพใช้สำหรับการอ้างอิงเท่านั้น หากต้องการข้อมูลเพิ่มเติมโปรดดูที่คำอธิบายสินค้าด้านล่าง
เอกสาร
คำอธิบายสินค้า
| Category | แผงวงจรบิวท์อิน AC/DC converters |
| Manufacturer | TDK-LAMBDA |
| Series | FPS1000 (1000W) |
| Type | Front end |
| Voltage - Input | 85 ~ 265VAC, 120 ~ 360VDC |
| Voltage - Output 1 | 48V |
| Voltage - Isolation | 3kV |
| Current - Output 1 | 21A |
| Number of Outputs | 100% |
| Power (Watts) | 1000W |
| Efficiency | 88% |
| Operating Temperature Range | 0°C ~ 70°C(with derating) |
| Applications | ITE (commercial) |
| Mounting Type | Rack mount |
| Size / Dimension | L11.42" x W5.00" x H1.61" (290.0mm x 127.0mm x 41.0mm) |
| Approval Agency | CE |
・Product description information is provided for convenience to provide an overview of the product.
・Please refer to the data sheet issued by the manufacturer for the relevant official information.



