FPS1000-12/S
TDK-LAMBDA
รูปภาพใช้สำหรับการอ้างอิงเท่านั้น หากต้องการข้อมูลเพิ่มเติมโปรดดูที่คำอธิบายสินค้าด้านล่าง
เอกสาร
คำอธิบายสินค้า
| Category | แผงวงจรบิวท์อิน AC/DC converters |
| Manufacturer | TDK-LAMBDA |
| Series | FPS1000 (1000W) |
| Type | Front end |
| Voltage - Input | 85 ~ 265VAC, 120 ~ 360VDC |
| Voltage - Output 1 | 12V |
| Voltage - Isolation | 3kV |
| Current - Output 1 | 72A |
| Number of Outputs | 100% |
| Power (Watts) | 864W |
| Efficiency | 83% |
| Operating Temperature Range | 0°C ~ 60°C(with derating) |
| Applications | ITE (commercial) |
| Mounting Type | Rack mount |
| Size / Dimension | 11.42"L x 5.00"W x 1.61"H(290.0mm x 127.0mm x 41.0mm) |
・Product description information is provided for convenience to provide an overview of the product.
・Please refer to the data sheet issued by the manufacturer for the relevant official information.



