SN74HC4060DR
Texas Instruments
รูปภาพใช้สำหรับการอ้างอิงเท่านั้น หากต้องการข้อมูลเพิ่มเติมโปรดดูที่คำอธิบายสินค้าด้านล่าง
เอกสาร
คำอธิบายสินค้า
| Category | แผงวงจรรวม /ไอซี Counters/dividers |
| Manufacturer | Texas Instruments |
| Series | 74HC |
| Trigger Type | Negative Edge |
| Logic Type | Binary Counter |
| Voltage - Supply | 2 V ~ 6 V |
| Count Rate | 33 MHz |
| Timing | Asynchronous |
| Reset | Asynchronous |
| Product Overview | IC BINARY COUNTER 14-BIT 16SOIC |
| Direction | Up |
| Number of Bits per Element | 14 |
| Number of Elements | 1 |
| Operating Temperature Range | -40°C ~ 85°C(TA) |
| Applications | Standard Product |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Device Package | 16-SOIC |
・Product description information is provided for convenience to provide an overview of the product.
・Please refer to the data sheet issued by the manufacturer for the relevant official information.



