DRV5032FBDBZR
Texas Instruments
รูปภาพใช้สำหรับการอ้างอิงเท่านั้น หากต้องการข้อมูลเพิ่มเติมโปรดดูที่คำอธิบายสินค้าด้านล่าง
เอกสาร
คำอธิบายสินค้า
| Category | เซนเซอร์/ เซนเซอร์ไอซี/ เซนเซอร์โมดูล Magnetic sensors |
| Manufacturer | Texas Instruments |
| Type | ホールIC スイッチ |
| Function | 全極性スイッチ |
| Pole detection | 北極、南極 |
| Output Type | プッシュプル |
| Technology | ホール効果 |
| Operating magnetic field | ±4.8mTトリップ、±0.5mTリリース |
| Voltage - Supply | 1.65V~5.5V |
| Current - Supply (Max) | 1.8µA |
| Current - Output (Max) | 5mA |
| Operating Temperature Range | -40°C~85°C |
| Applications | 汎用 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Device Package | SOT-23-3 |
・Product description information is provided for convenience to provide an overview of the product.
・Please refer to the data sheet issued by the manufacturer for the relevant official information.



