R5F100LGAFB#30
RENESAS
เอกสาร
คำอธิบายสินค้า
| Category | แผงวงจรรวม /ไอซี Micro controllers |
| Manufacturer | RENESAS |
| Series | RL78/G13 |
| Core Processor | RL78 |
| Core Size | 16-bit |
| Speed | 32 MHz |
| RAM Size | 12K x 8 |
| Program Memory Type | Flash |
| Program Memory Size | 128KB(128K x 8) |
| EEPROM Size | 8K x 8 |
| Number of I/O | 48 |
| Data Converters | A/D 12x8/10b |
| Peripherals | DMA, LVD, POR, PWM, WDT |
| Connectivity | CSI, I2C, LINbus, UART/USART |
| Oscillator Type | Internal |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | 1.6V ~ 5.5V |
| Operating Temperature Range | -40°C ~ 85°C(TA) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Device Package | 64-LFQFP(10x10) |
・Product description information is provided for convenience to provide an overview of the product.
・Please refer to the data sheet issued by the manufacturer for the relevant official information.




