R5F10WMGAFB#10
RENESAS
รูปภาพใช้สำหรับการอ้างอิงเท่านั้น หากต้องการข้อมูลเพิ่มเติมโปรดดูที่คำอธิบายสินค้าด้านล่าง
เอกสาร
คำอธิบายสินค้า
| Case/Package | LFQFP |
| China RoHS | Compliant |
| Core Architecture | RL78 |
| Data Bus Width | 16 b |
| Part Family | RL78 |
| Flash Memory Size | 4 kB, 128 kB |
| Frequency | 24 MHz |
| Height | 1.7 mm |
| Interface | I2C, SPI, UART |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 5 days ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 5 days ago) |
| Max Frequency | 24 MHz |
| Max Input Voltage | 5.5 V |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Input Voltage | 1.6 V |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Min Supply Voltage | 1.6 V |
| Mount | Surface Mount |
| Number of Pins | 80 |
| Part Group | RL78/L13 |
| Pitch | 500 µm |
| RAM Size | 8 kB |
| Part Series | RL78/L1x |
| Width | 12 mm |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.



