DFE252012PD-2R2M=P2
MURATA

รูปภาพใช้สำหรับการอ้างอิงเท่านั้น หากต้องการข้อมูลเพิ่มเติมโปรดดูที่คำอธิบายสินค้าด้านล่าง
เอกสาร
คำอธิบายสินค้า
| Category | ตัวเหนี่ยวนำ / คอยล์ / โช้ค Fixed inductors |
| Manufacturer | MURATA |
| Series | DFE252012PD |
| Type | Drum Core, Wirewound |
| Current Rating (Amps) | 2.2A |
| Current - Saturation (Isat) | 2.8A |
| Inductance | 2.2 µH |
| Inductance Frequency - Test | 1MHz |
| DC Resistance (DCR) | 84mOhms(Max) |
| Shielding | Shielded |
| Tolerance | ±20% |
| Operating Temperature Range | -40°C ~ 125°C |
| Applications | Automotive |
| Automotive | AEC-Q200 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Device Package | 2520 |
| Size / Dimension | 0.098"L x 0.079"W(2.50mm x 2.00mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.047" (1.20mm) |
| Material - Core | 鉄粉 |
・Product description information is provided for convenience to provide an overview of the product.
・Please refer to the data sheet issued by the manufacturer for the relevant official information.
มีอยู่ในสต้อค: 17,262
MOQ:364
SPQ:1
| จำนวน | ราคาต่อหน่วย (FOB JAPAN) |
|---|---|
| 364 - 3,639 | $0.136 |
| 3,640 - 18,199 | $0.131 |
| 18,200 - 36,399 | $0.126 |
| 36,400 - 181,999 | $0.122 |
| 182,000 - 363,999 | $0.121 |
| 364,000 - 727,999 | $0.121 |
| 728,000 - 1,455,999 | $0.121 |
| 1,456,000 - | $0.12 |



