EEEHB1H1R0R
PANASONIC
เอกสาร
คำอธิบายสินค้า
| Capacitance | 1 µF |
| Case/Package | Radial |
| Contact Plating | Tin |
| Diameter | 4 mm |
| Dielectric Material | Aluminium |
| Height | 5.8 mm |
| Height - Seated (Max) | 5.7912 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| Lead Length | 1.8 mm |
| Lead Pitch | 1 mm |
| Leakage Current | 3 µA |
| Life (Hours) | 2000 hours |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 4 years ago) |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Mount | PCB , Surface Mount |
| Number of Pins | 2 |
| Packaging | Cut Tape |
| Polarity | Polar |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | No |
| Ripple Current | 10 mA |
| Ripple Current (AC) | 10 mA |
| Schedule B | 8532220020, 8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|85 |
| Termination | SMD/SMT |
| Tolerance | 20 % |
| Voltage | 50 V |
| Voltage Rating | 50 V |
| Voltage Rating (AC) | 50 V |
| Voltage Rating (DC) | 50 V |
| Width | 4.3 mm |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
มีอยู่ในสต้อค: 13,280
MOQ:2,000
SPQ:2,000




