NFM21PS106B0J3D
MURATA
มาตรฐานRoHS:RoHS
ประเภทสต็อก:Quality-guaranteed
Management ID:st74824143
Date Code:24+
เอกสาร
คำอธิบายสินค้า
| Capacitance | 10 µF |
| Case/Package | 0805 |
| Case Code (Imperial) | 0805 |
| Case Code (Metric) | 2012 |
| Current | 4 A |
| Current Rating | 4 A |
| DC Resistance (DCR) | 10 mΩ |
| Depth | 1.25 mm |
| Height | 950 µm |
| Insulation Resistance | 50 MΩ |
| Lead Free | Lead Free |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 4 years ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | IN PRODUCTION (Last Updated: 4 years ago) |
| Max Current Rating | 4 A |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Max Voltage Rating (DC) | 6.3 V |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Mount | Surface Mount |
| Packaging | Tape and Reel |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | No |
| Termination | Flat |
| Thickness | 850 µm |
| Tolerance | 20 % |
| Voltage Rating | 6.3 V |
| Voltage Rating (DC) | 6.3 V |
| Width | 1.25 mm |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
มีอยู่ในสต้อค: 160,000
MOQ:4,000
SPQ:1
| จำนวน | ราคาต่อหน่วย (FOB JAPAN) |
|---|---|
| 4,000 - 39,999 | $0.396 |
| 40,000 - 199,999 | $0.395 |
| 200,000 - | $0.394 |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |




