UCW1V470MCL1GS
NICHICON
รูปภาพใช้สำหรับการอ้างอิงเท่านั้น หากต้องการข้อมูลเพิ่มเติมโปรดดูที่คำอธิบายสินค้าด้านล่าง
เอกสาร
คำอธิบายสินค้า
| Capacitance | 47 µF |
| Case/Package | Radial |
| Contact Plating | Tin |
| Diameter | 6.3 mm |
| Features | General Purpose |
| Height | 8.7 mm |
| Height - Seated (Max) | 6.2992 mm |
| Impedance | 1 Ω |
| Leakage Current | 16.45 µA |
| Life (Hours) | 7000 hours |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 4 years ago) |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Mount | PCB , Surface Mount |
| Polarity | Polar |
| Radiation Hardening | No |
| Ripple Current | 230 mA |
| Ripple Current (AC) | 230 mA |
| Schedule B | 8532220020, 8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|85 |
| Termination | SMD/SMT |
| Tolerance | 20 % |
| Voltage | 35 V |
| Voltage Rating | 35 V |
| Voltage Rating (DC) | 35 V |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
มีอยู่ในสต้อค: 13,600
MOQ:1,600
SPQ:800
| จำนวน | ราคาต่อหน่วย (FOB JAPAN) |
|---|---|
| 1,600 - 3,199 | $0.14 |
| 3,200 - 6,399 | $0.131 |
| 6,400 - 14,399 | $0.125 |
| 14,400 - 36,799 | $0.119 |
| 36,800 - | $0.115 |
| - | - |
| - | - |
| - | - |



