UCD1V102MNQ1MS
NICHICON
รูปภาพใช้สำหรับการอ้างอิงเท่านั้น หากต้องการข้อมูลเพิ่มเติมโปรดดูที่คำอธิบายสินค้าด้านล่าง
เอกสาร
คำอธิบายสินค้า
| Capacitance | 1 mF |
| Case/Package | Radial |
| Diameter | 16 mm |
| Dissipation Factor | 0.12 % |
| Features | General Purpose |
| Height | 16.5 mm |
| Height - Seated (Max) | 17.4752 mm |
| Impedance | 35 mΩ |
| Lead Free | Lead Free |
| Leakage Current | 350 µA |
| Life (Hours) | 5000 hours |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Mount | Surface Mount |
| Radiation Hardening | No |
| Ripple Current | 1.8 A |
| Schedule B | 8532220020, 8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020 |
| Termination | SMD/SMT |
| Tolerance | 20 % |
| Voltage | 35 V |
| Voltage Rating | 35 V |
| Voltage Rating (DC) | 35 V |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
มีอยู่ในสต้อค: 6,875
MOQ:250
SPQ:125
| จำนวน | ราคาต่อหน่วย (FOB JAPAN) |
|---|---|
| 250 - 374 | $1.097 |
| 375 - 749 | $1.019 |
| 750 - 1,874 | $0.961 |
| 1,875 - 4,749 | $0.917 |
| 4,750 - | $0.899 |
| - | - |
| - | - |
| - | - |



