FSBB20CH60C
ON SEMICONDUCTOR
เอกสาร
คำอธิบายสินค้า
| Case/Package | Module |
| Collector Emitter Voltage (VCEO) | 2 V |
| Current | 20 A |
| Height | 7.5 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| Lifecycle Status | NRND (Last Updated: 10 months ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE, NOT REC (Last Updated: 10 months ago) |
| Max Collector Current | 20 A |
| Max Current Rating | 20 A |
| Max Junction Temperature (Tj) | 150 °C |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Max Power Dissipation | 62 W |
| Max Supply Voltage | 16.5 V |
| Min Breakdown Voltage | 600 V |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Min Supply Voltage | 13.5 V |
| Mount | Through Hole |
| Number of Channels | 6 |
| Number of Drivers | 3 |
| Number of Outputs | 3 |
| Number of Pins | 27 |
| Operating Supply Voltage | 15 V |
| Radiation Hardening | No |
| Schedule B | 8541290080, 8541290080|8541290080, 8541290080|8541290080|8541290080, 8541290080|8541290080|8541290080|8541290080 |
| Turn-Off Delay Time | 450 ns |
| Turn-On Delay Time | 750 ns |
| Voltage | 600 V |
| Weight | 21.978 g |
| Width | 26.8 mm |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
มีอยู่ในสต้อค: 40
MOQ:10
SPQ:10
| จำนวน | ราคาต่อหน่วย (FOB JAPAN) |
|---|---|
| 10 - 29 | $25.171 |
| 30 - 119 | $23.417 |
| 120 - 289 | $21.225 |
| 290 - 659 | $20.923 |
| 660 - | $20.286 |
| - | - |
| - | - |
| - | - |




