EEE1HA010SR
PANASONIC
เอกสาร
คำอธิบายสินค้า
| Capacitance | 1 µF |
| Case/Package | Radial |
| Contact Plating | Tin |
| Diameter | 4 mm |
| Dielectric Material | Aluminium |
| Dissipation Factor | 12 % |
| Height | 5.5 mm |
| Height - Seated (Max) | 5.4102 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| Lead Length | 1.8 mm |
| Lead Pitch | 1 mm |
| Leakage Current | 3 µA |
| Life (Hours) | 2000 hours |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 4 years ago) |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Mount | PCB , Surface Mount |
| Number of Pins | 2 |
| Packaging | Cut Tape |
| Polarity | Polar |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | No |
| Ripple Current | 10 mA |
| Ripple Current (AC) | 10 mA |
| Schedule B | 8532220020, 8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|85 |
| Termination | SMD/SMT |
| Tolerance | 20 % |
| Voltage | 50 V |
| Voltage Rating | 50 V |
| Voltage Rating (AC) | 50 V |
| Voltage Rating (DC) | 50 V |
| Width | 4.3 mm |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
มีอยู่ในสต้อค: 70,000
MOQ:2,000
SPQ:2,000
| จำนวน | ราคาต่อหน่วย (FOB JAPAN) |
|---|---|
| 2,000 - 3,999 | $0.079 |
| 4,000 - 5,999 | $0.072 |
| 6,000 - 13,999 | $0.066 |
| 14,000 - 33,999 | $0.064 |
| 34,000 - 69,999 | $0.063 |
| 70,000 - | $0.061 |
| - | - |
| - | - |




