DM1AA-SF-PEJ(72)
HIROSE
เอกสาร
คำอธิบายสินค้า
| Connector Type | Connector, Socket |
| Contact Material | Bronze |
| Contact Plating | Gold |
| Contact Resistance | 100 mΩ |
| Current Rating | 500 mA |
| Depth | 30.5 mm |
| Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Gender | Female |
| Housing Material | Thermoplastic |
| Insulation Resistance | 1 GΩ |
| Lead Free | Lead Free |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 4 years ago) |
| Max Current Rating | 500 mA |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Max Voltage Rating (AC) | 125 V |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Mount | Surface Mount |
| Number of Contacts | 9 |
| Number of Pins | 6 |
| Number of Rows | 1 |
| Orientation | Right Angle |
| Packaging | Bulk |
| Pitch | 2.5 mm |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | No |
| Termination | Solder |
| Voltage Rating (AC) | 125 V |
| Width | 30 mm |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
มีอยู่ในสต้อค: 3,408
MOQ:96
SPQ:48
| จำนวน | ราคาต่อหน่วย (FOB JAPAN) |
|---|---|
| 96 - 239 | $2.547 |
| 240 - 527 | $2.354 |
| 528 - 1,103 | $2.248 |
| 1,104 - 2,255 | $2.147 |
| 2,256 - | $2.077 |
| - | - |
| - | - |
| - | - |




