BRL1608T2R2M
TAIYO YUDEN
รูปภาพใช้สำหรับการอ้างอิงเท่านั้น หากต้องการข้อมูลเพิ่มเติมโปรดดูที่คำอธิบายสินค้าด้านล่าง
เอกสาร
คำอธิบายสินค้า
| Category | ตัวเหนี่ยวนำ / คอยล์ / โช้ค Fixed inductors |
| Manufacturer | TAIYO YUDEN |
| Series | BR, L Type |
| Type | Drum Core, Wirewound |
| Current Rating (Amps) | 500mA |
| Current - Saturation (Isat) | 360mA |
| Inductance | 2.2 µH |
| Inductance Frequency - Test | 1MHz |
| Frequency - Self Resonant | 400MHz |
| DC Resistance (DCR) | 520mOhms(Max) |
| Shielding | Unshielded |
| Tolerance | ±20% |
| Operating Temperature Range | -40°C ~ 105°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Device Package | 0603(1608メートル法) |
| Size / Dimension | 0.063"L x 0.031"W(1.60mm x 0.80mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.028" (0.70mm) |
| Material - Core | Ferrite |
・Product description information is provided for convenience to provide an overview of the product.
・Please refer to the data sheet issued by the manufacturer for the relevant official information.
มีอยู่ในสต้อค: 6,000
MOQ:3,000
SPQ:3,000
| จำนวน | ราคาต่อหน่วย (FOB JAPAN) |
|---|---|
| 3,000 - 5,999 | $0.067 |
| 6,000 - 8,999 | $0.062 |
| 9,000 - 20,999 | $0.058 |
| 21,000 - 38,999 | $0.055 |
| 39,000 - | $0.053 |
| - | - |
| - | - |
| - | - |



