929974-1
TE CONNECTIVITY
เอกสาร
คำอธิบายสินค้า
| Connector Type | Connector, PCB, Signal, Socket |
| Contact Gender | Female |
| Contact Material | Tin |
| Contact Plating | Tin |
| Contact Resistance | 10 mΩ |
| Current Rating | 20 A |
| ELV | Compliant |
| Gender | Female |
| Insulation Diameter | 2.1 mm |
| Lead Free | Not Applicable |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 1 month ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 1 month ago) |
| Max Operating Temperature | 130 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Mount | Cable |
| Number of Contacts | 1 |
| Number of Pins | 4 |
| Orientation | Straight |
| Packaging | Cut Tape |
| REACH SVHC | No |
| Shielding | Unshielded |
| Termination | Crimp |
| Wire Gauge (Max) | 20 AWG |
| Wire Gauge (Min) | 17 AWG |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
มีอยู่ในสต้อค: 78,000
MOQ:3,000
SPQ:3,000
| จำนวน | ราคาต่อหน่วย (FOB JAPAN) |
|---|---|
| 3,000 - 5,999 | $0.15 |
| 6,000 - 11,999 | $0.138 |
| 12,000 - 23,999 | $0.133 |
| 24,000 - 47,999 | $0.131 |
| 48,000 - | $0.13 |
| - | - |
| - | - |
| - | - |




